Przejdź do treści głównej
Przedstawicielstwo w Polsce
Artykuł prasowy6 czerwca 2016Przedstawicielstwo w PolsceCzas na przeczytanie: 1 min

Wrocławskie Święto Rowerzysty

Dryń – dryń: zabrzmiały dzwonki rowerowe punktualnie o 12:00 na Placu Nowy Targ skąd wyruszył Wielki Peleton Rowerowy i rozpoczęło się Wrocławskie Święto Rowerzysty. Rowerzyście zebrali się już po raz 8, aby wspólnie obchodzić święto roweru we...

main.jpg


Świętowanie rozpoczęliśmy w południe przy placu Nowy Targ skąd ruszyliśmy wielkim peletonem rowerowym w stronę Parku Tołpy przez główne ulice miasta. Trasa pokonana przez tysiące cyklistów liczyła ok. 9 km. Każdy mógł się przyłączyć, dlatego peleton był niezwykle zróżnicowany – można było spotkać zapalonych sportowców, rodziny z małymi dziećmi czy szaloną młodzież w kolorowych przebraniach.Około godziny 14.00 Peleton dotarł do Parku Tołpy, gdzie, jak co roku, czekała na rowerzystów moc atrakcji. Przy stoisku Komisji Europejskiej można było uzyskać informacje o funkcjonowaniu instytucji unijnych oraz z zapoznać się z szeregiem zróżnicowanych publikacji. Nie zabrakło także kolorowych materiałów dla młodszych czytelników. Ponadto promując ruch i zdrowy tryb życia, przy stoisku Komisji Europejskiej można było samodzielnie ,,wykręcić" sobie smaczny koktajl w rowerze-blenderze napędzanym siłą własnych nóg.

Na uczestników czekałytakże liczne stoiska poświęcone rowerom oraz konkursy i wyścigi. Sprawdzano wiedzę na temat rowerów, ale także sprawność fizyczną, inwencję czy pomysłowość. Każdy mógł znaleźć coś dla siebie.

Wrocławskie Święto Rowerzysty jest inicjatywą stowarzyszenie Wrocławska Inicjatywa Rowerowa, które już od 2009 r. promuje w ten sposób rowery, jako przyjemny i zdrowy, ale także ekologiczny środek transportu.

Do zobaczenia za rok!

Informacje szczegółowe

Data publikacji
6 czerwca 2016
Autor
Przedstawicielstwo w Polsce