Przejdź do treści głównej
Przedstawicielstwo w Polsce
Artykuł prasowy4 czerwca 2017Przedstawicielstwo w PolsceCzas na przeczytanie: 1 min

Work Globally. For Poland

17 i 18 maja na Wydziale Prawa, Administracji i Ekonomii Uniwersytetu Wrocławskiego odbył się cykl konferencji i warsztatów w ramach projektu „Work Globally. For Poland”, skierowanego do młodych ludzi chcących pracować w środowisku międzynarodowym...

main_workglobally.jpg


Wydarzenie zainaugurowała debata „Korporacja czy służba publiczna? Jaką drogę kariery międzynarodowej wybrać” z udziałem prof. Rafała Wojciechowskiego (prorektora ds. studenckich Uniwersytetu Wrocławskiego), Piotra Dytki (prezesa KGHM Cuprum) oraz przedsiębiorcy – Mariana Masztelarza. Po spotkaniu odbył się wykład Radosława Kusza z Ministerstwa Spraw Zagranicznych.

W trakcie dwudniowego spotkania odbyły się interesujące szkolenia i warsztaty z zakresu prowadzenia firmy na rynkach zagranicznych, pracy w instytucjach międzynarodowych czy sztuki wystąpień publicznych. Jedne z warsztatów zostały przeprowadzone przez pracownika Punktu Informacyjnego Unii Europejskiej, Pawła Marciniaka, który opowiedział m.in. o możliwościach odbycia stażu w instytucjach UE, wyjazdu na Wolontariat Europejski oraz podjęcia zatrudnienia w instytucjach UE. Z kolei na warsztatach przeprowadzonych przez pracownika Biura Informacyjnego Parlamentu Europejskiego we Wrocławiu można było spróbować swoich sił w przykładowych testach dla kandydatów do pracy w instytucjach europejskich, prowadzonych przez Europejski Urząd Doboru Kadr (EPSO).Dodatkowo, eksperci na stoisku Komisji Europejskiej dystrybuowali materiały informacyjne dotyczące funkcjonowania Komisji Europejskiej, pracy w instytucjach unijnych, europejskiego rynku pracy oraz programów Erasmus+ i Europejski Korpus Solidarności, które cieszyły się dużym zainteresowaniem.

Informacje szczegółowe

Data publikacji
4 czerwca 2017
Autor
Przedstawicielstwo w Polsce