Przejdź do treści głównej
Przedstawicielstwo w Polsce
Artykuł prasowy7 lipca 2020Przedstawicielstwo w PolsceCzas na przeczytanie: 1 min

Women4Cyber

- W dziedzinie cyberbezpieczeństwa występuje ogromny niedobór umiejętności. Ten niedobór talentów pogarsza brak reprezentacji kobiet w tej dziedzinie – powiedział wiceprzewodniczący KE Margaritis Schinas. Uruchomiony właśnie pierwszy internetowy...

Women4Cyber

Komisja Europejska wraz z inicjatywą Women4Cyber Europejskiej Organizacji ds. Cyberbezpieczeństwa (ECSO) uruchomiła pierwszy internetowy rejestr utalentowanych Europejek, który ma kontaktować je z grupami ekspertów, przedsiębiorstwami i politykami. Rejestr jest otwartą bazą danych kobiet posiadających wiedzę specjalistyczną. Jego uruchomienie jest zgodne z Europejską agendą umiejętności na rzecz zrównoważonej konkurencyjności, sprawiedliwości społecznej i odporności, którą KE przedstawiła 1 lipca 2020 r.

Margrethe Vestager, wiceprzewodnicząca wykonawcza ds. Europy w erze cyfrowej, powiedziała: - Cyberbezpieczeństwo to sprawa każdego. Kobiety wnoszą doświadczenie, perspektywy i wartości w rozwój rozwiązań cyfrowych. Ważne jest zarówno wzbogacenie dyskusji, jak i zwiększenie bezpieczeństwa w cyberprzestrzeni.

Wiceprzewodniczący ds. promowania naszego europejskiego stylu życia, Margaritis Schinas, powiedział: - W dziedzinie cyberbezpieczeństwa występuje ogromny niedobór umiejętności. Ten niedobór talentów pogarsza brak reprezentacji kobiet w tej dziedzinie. Zaktualizowany program na rzecz umiejętności przyjęty przez Komisję w ubiegłym tygodniu ma na celu usunięcie takich luk. Zróżnicowana siła robocza w dziedzinie cyberbezpieczeństwa z pewnością przyczyni się do bardziej innowacyjnego i solidnego bezpieczeństwa cybernetycznego. Rejestr będzie użytecznym narzędziem do promowania kobiet w dziedzinie cyberbezpieczeństwa i tworzenia bardziej zróżnicowanego i integracyjnego ekosystemu cyberbezpieczeństwa.

Komisarz ds. rynku wewnętrznego, Thierry Breton, powiedział: - Przez lata promowaliśmy różne udane inicjatywy mające na celu zwiększenie szkolenia w zakresie umiejętności cyfrowych, zwłaszcza w dziedzinie bezpieczeństwa cybernetycznego. Każdy zespół cybernetyczny musi łączyć różne umiejętności łączące naukę danych, analitykę i komunikację. Rejestr jest narzędziem służącym osiągnięciu lepszej równowagi płci wśród pracowników cyberbezpieczeństwa.

Rejestr, który przedstawia różnorodne profile i mapy różnych dziedzin wiedzy specjalistycznej, jest dostępny dla wszystkich i będzie regularnie aktualizowany.

Informacje szczegółowe

Data publikacji
7 lipca 2020
Autor
Przedstawicielstwo w Polsce