Przejdź do treści głównej
Przedstawicielstwo w Polsce
Artykuł prasowy3 czerwca 2020Przedstawicielstwo w PolsceCzas na przeczytanie: 1 min

WIFI4EU dla gmin

28 godzin będą miały gminy na składanie wniosków o bony WiFi4EU w celu utworzenia bezpłatnych sieci internetowych w przestrzeni publicznej, w tym w ratuszach, bibliotekach, muzeach, parkach lub placach. Zaproszenie będzie dostępne dla 27 państw...

WIFI4EU dla gmin

Gminy będą miały możliwość ubiegania się o 947 kuponów o wartości 15 000 euro każdy. Thierry Breton, komisarz ds. rynku wewnętrznego, powiedział: - Z przyjemnością ogłaszam otwarcie zaproszenia do składania czwartej i ostatniej rundy bonów WiFi4EU. Bezpłatna łączność w przestrzeni publicznej w całej Europie, przynosi korzyści zarówno obywatelom, jak i turystom, a jednocześnie wzmacnia pozytywne skutki połączonych społeczności lokalnych.

Gdy gminy zarejestrują się na dedykowanym portalu WIFI4EU, będą mogły ubiegać się o kupon za pomocą jednego kliknięcia. Kupony będą dystrybuowane według kolejności zgłoszeń, ale aby zapewnić możliwie najlepszą równowagę geograficzną, każde państwo uczestniczące będzie uprawnione do co najmniej 15 kuponów.

Zaproszenie do składania wniosków jest czwartym i ostatnim dla programu WiFi4EU. Od czasu premiery w 2018 r. przyznano w sumie 7980 kuponów i 120 mln euro finansowania.

  • Informacje o możliwości wzięcia udziału w WiFi4EU, a także historie społeczności lokalnych są dostępne na stronie WIFI4EU.
  • Dalsze informacje są dostępne online, w pytaniach i odpowiedziach oraz w niniejszym arkuszu informacyjnym, dostępna jest również mapa ilustrująca liczbę gmin w całej Europie, które do tej pory skorzystały z tego programu.

Informacje szczegółowe

Data publikacji
3 czerwca 2020
Autor
Przedstawicielstwo w Polsce