Przejdź do treści głównej
Przedstawicielstwo w Polsce
Artykuł prasowy3 stycznia 2013Przedstawicielstwo w PolsceCzas na przeczytanie: 2 min

Szkoła z Widokiem na Europę

Pięćdziesięciu nauczycieli, pedagogów, pracowników placówek oświatowych, przedstawicieli Kuratorium i Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli wzięło udział w spotkaniu zorganizowanym 23 września 2011 r. w Domu Europy, siedzibie Przedstawicielstwa...

main.jpg

Dyskutowano na temat doświadczeń poszczególnych szkół i nauczycieli związanych z programami, które maja na celu podniesienia poziomu edukacji dzieci i młodzieży, publikacji wydawanych przez instytucje europejskie oraz działania Klubów i Kół Europejskich.

Po raz siódmy korzystamy z programu Comenius i widzimy jak ogromne korzyści przynosi on młodym ludziom – mówiła jedna z nauczycielek. Dzieci poznają inne kultury, języki, staja się bardziej otwarte na ludzi, wrażliwsze, uczą się tolerancji w praktyce.

Ważną częścią spotkania była również prezentacja nowych materiałów dydaktycznych dla nauczycieli, dostępnych na stronie Komisji Europejskiej, które w interesujący i zrozumiały sposób przybliżają Unię Europejską.

Nie zabrakło też pytań o lekcje europejskie, czyli bezpłatne zajęcia dla dzieci i młodzieży, organizowane w Punkcie Informacyjnym w Domu Europy.Przewodniczący Komisji Europejskiej Jose Manuel Barroso na spotkaniach z młodzieżą i nauczycielami często podkreśla, że do roku 2020 każdy młody Europejczyk musi mieć możliwość odbycia części swojej edukacji w innym państwie członkowskim.

Nauczyciele z Wrocławia i regionu obecni na spotkaniu informacyjnym starają się przygotować swoich podopiecznych do sprostania temu wyzwaniu. Pedagodzy uczą otwartości na świat i tego, że można być jednocześnie obywatelem Polski i Unii Europejskiej, dumnym ze swojej kultury i wartości.

Informacje dodatkowe

Dom Europy we Wrocławiu to miejsce spotkań i organizacji interesujących konferencji i debat. Miejsce, gdzie można poznać ciekawych ludzi, skorzystać z bogatej oferty edukacyjnej, spotkać europejskich polityków, dowiedzieć się więcej w sprawie instytucji Unii Europejskiej i podejmowanych przez nie decyzji, a przede wszystkich przekonać się, w jaki sposób wpływają one na życie zwykłego człowieka.

W Domu Europy działa również Punkt Informacyjny Unii Europejskiej, w którym można uzyskać wszelkie informacje na temat Unii Europejskiej, skorzystać z dostępnych na miejscu publikacji i europejskiej kafejki internetowej.

Punkt Informacyjny prowadzi również bezpłatne zajęcia, które w ciekawy i zrozumiały sposób przybliżą UE, jej instytucje, wspólną walutę, itp. Zajęcia są dostosowane do wieku, potrzeb i zainteresowań odbiorców, z uwzględnieniem treści edukacyjnych zalecanych dla danego poziomu nauczania. Mogą brać w nich udział uczniowie szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych, w wieku od 6 do 19 lat.

Informacje szczegółowe

Data publikacji
3 stycznia 2013
Autor
Przedstawicielstwo w Polsce