Skip to main content
Symbol graficzny Komisji Europejskiej
Przedstawicielstwo w Polsce
Artykuł prasowy23 maja 2017Przedstawicielstwo w Polsce

Spotkanie polsko–węgierskie w ED Piaseczno

18 maja w PIE ED – Piaseczno gościliśmy grupę uczniów z Gimnazjum nr 2 im. Jana Pawła II w Piasecznie oraz uczniów ze szkoły Komáromi Jókai Mór Gimnázium w Komárom na Węgrzech. Spotkanie odbyło się w ramach współpracy Punktu z piaseczyńską placówką...

170522_ed_piaseczno_main.jpg


Podczas godzinnego spotkania uczniowie z Węgier zaprezentowali film o swojej szkole, prezentację o Komárom - mieście, w którym szkoła się znajduje oraz przedstawili informacje o swoim kraju, słynnych Węgrach i narodowych symbolach. Uczniowie mieli okazję poznać siedzibę Punktu w Piasecznie, podobnego do tych, które w ramach sieci Europe Direct funkcjonują również na Węgrzech.Na koniec spotkania chłopcy z Węgier zatańczyli narodowy węgierski taniec. Wszyscy mogli zagrać w europejskie koło fortuny.

Podczas pobytu w Polsce, uczniowie z Węgier odwiedzili m.in. Warszawę, gdzie zwiedzili Stare Miasto i Wilanów. Ostatnie miejsce było niezwykle interesujące dla uczniów, z uwagi na znaną im postać naszego króla Jana III Sobieskiego.Wymiana młodzieży została zapoczątkowana w kwietniu 2016r. W jej ramach uczniowie i nauczyciele nocują w domach polskich i węgierskich rodzin, co sprawia, że mogą poznać codzienne życie, kuchnie regionalną, zwyczaje rodziny.

Dziękujemy uczniom i nauczycielom za wspólne spotkanie, w szczególności p. Dyrektor Gimnazjum w Piasecznie – Wioletcie Grochowicz i nauczycielom ze szkoły Komáromi Jókai Mór Gimnázium – p. Judith Neurwith i p. Edina Herczeg.

Informacje szczegółowe

Data publikacji
23 maja 2017
Autor
Przedstawicielstwo w Polsce