Skip to main content
Symbol graficzny Komisji Europejskiej
Przedstawicielstwo w Polsce
Artykuł prasowy7 października 2021Przedstawicielstwo w Polsce

Rozmowy o sytuacji na granicy

W dniach 5-6 października z wizytą w Polsce przebywała delegacja Dyrekcji Generalnej ds. Polityki Wewnętrznej Komisji Europejskiej (DG HOME). Z-ca Dyrektora Generalnego DG HOME, Olivier Onidi, spotkał się z Wiceministrem Spraw Wewnętrznych, Bartoszem...

170125_granice.jpg

W programie pobytu delegacji DG HOME w Polsce były także spotkania z Dyrektorem Departamentu Spraw Międzynarodowych MSWiA Mariuszem Boguszewskim oraz z Dyrektor Departamentu Europy Wschodniej w Ministerstwie Spraw Zagranicznych, Małgorzatą Kosiura-Kaźmierską. Delegacja DG HOME uczestniczyła także w spotkaniach z przedstawicielami organizacji pozarządowych i organizacji międzynarodowych (UNHCR, Helsińska Fundacja Praw Człowieka, Międzynarodowa Organizacja ds. Migracji) oraz przedstawicielami Europejskiej Agencji Straży Granicznej i Przybrzeżnej FRONTEX.

Celem wizyty była wymiana informacji z polskimi władzami, przedstawicielami organizacji pozarządowych i międzynarodowych oraz przedstawicielami agencji FRONTEX na temat sytuacji na granicy między Białorusią a Polską. Wizyta delegacji DG HOME została ustalona podczas spotkania Unijnej Komisarz ds. Polityki Wewnętrznej Ylvy Johansson i Ministra Spraw Wewnętrznych Mariusza Kamińskiego w dniu 30 września 2021.

Informacje szczegółowe

Data publikacji
7 października 2021
Autor
Przedstawicielstwo w Polsce