Przejdź do treści głównej
Przedstawicielstwo w Polsce
Artykuł prasowy27 czerwca 2016Przedstawicielstwo w PolsceCzas na przeczytanie: 2 min

Rodzinny Piknik Środowiskowy

W dniu 26 czerwca we Wrocławiu w westernowym miasteczku na Partynicach odbył się Rodzinny Piknik Środowiskowy, którego organizatorami był Wydział Środowiska UM Wrocławia oraz Agencja Rozwoju Aglomeracji Wrocławskiej. Wśród wielu partnerów wydarzenia...

main.jpg

Ekspertki na stanowisku Przedstawicielstwa Regionalnego Komisji Europejskiej rozmawiały z uczestnikami pikniku o zrównoważonym transporcie, rozwoju, koncepcji smart cities, a także inicjatywach, jakie podejmuje Komisja Europejska, aby troszczyć się o środowisko oraz motywować do tego obywateli UE. Wśród zainteresowanych stoiskiem Komisji Europejskiej znalazło się także rodzin spoza Unii Europejskiej.Wiele osób sięgało po publikacje Komisji Europejskiej – największym zainteresowaniem cieszyły się, z uwagi na charakter tego wydarzenia, broszury dotyczące ochrony środowiska, a także, ze względu na okres przedwakacyjny - mapy Europy z informacjami na temat ułatwień dotyczących podróżowania po Unii Europejskiej. Najmłodsi goście sięgali przede wszystkim po kolorowe i zabawne komiksy oraz ilustrowane książeczki z ciekawostkami i symbolami państw Unii.

Na stoisku Przedstawicielstwa na wszystkich czekały owocowe koktajle, które chętni musieli zmiksować siłą własnych nóg, korzystając ze specjalnego stacjonarnego roweru-blenderu. Towarzyską rozrywką stało się układanie skomplikowanych puzzli – w zabawie brały udział całe rodziny, które wspólnymi siłami pracowały nad ułożeniem mapy Europy. Za prawidłowe odpowiedzi na dodatkowe pytania dotyczące Unii Europejskiej można było otrzymać atrakcyjne upominki.Partnerami projektu były również MPWiK oraz Hydropolis, których przedstawiciele pokazywali nowoczesny sprzęt, z którego korzystają w codziennej pracy.

Pracownicy Ekosystemu, których codziennym zadaniem jest utrzymywanie czystości w mieście, na swoim stanowisku podczas Pikniku prowadzili konkursy ekologiczno-sprawnościowe oraz warsztaty upcyclingowe. Wrocławianie mogli również zapoznać się z informacjami o miejskim programie wspierającym wymianę pieców kaflowych (KAWKA).

Stoisko Humanitarium przygotowało dla najmłodszych mobilne laboratorium oraz przestawiało swoją ofertę wakacyjnych półkolonii. Centrum Poznawcze Hali Stulecia przygotowało warsztaty, na których najmłodsi mieli możliwość zbudowania makiety ekologicznego Wrocławia. MPK przygotowało dla dzieci ogromną grę planszową związaną z komunikacją miejską.Funkcjonariusze Wrocławskiej Straży Miejskiej przywitali gości siedząc na koniach, które na co dzień pomagają im w patrolowaniu parków, tereny zielonych, wodonośnych, czy lasów miejskich oraz tłumaczyli, czym zajmuje się Ekopatrol. Funkcjonariusze wrocławskiej policji w ramach realizacji programu Twój rower, Twoja własność również pojawili się na wydarzeniu, aby pomóc mieszkańcom Wrocławia w oznakowaniu ich jednośladów.

Celem pikniku było promowanie ochrony środowiska poprzez zabawę oraz uświadamianie mieszkańców miasta, w jaki sposób dbać o swoje otoczenie oraz zainteresować tym zagadnieniem dzieci i młodzież.

Informacje szczegółowe

Data publikacji
27 czerwca 2016
Autor
Przedstawicielstwo w Polsce