Przejdź do treści głównej
Symbol graficzny Komisji Europejskiej
Przedstawicielstwo w Polsce
Artykuł prasowy17 października 2020Przedstawicielstwo w Polsce

REGIOSTARS 2020

Komisja Europejska ogłosiła zwycięzców tegorocznej edycji nagród REGIOSTARS za najlepsze projekty w obszarze polityki spójności w całej Unii Europejskiej. - Te nagrody pokazują, że jesteśmy w stanie osiągnąć doskonałe wyniki, gdy UE, państwa...

REGIOSTARS

Po raz pierwszy w historii tegoroczna ceremonia REGIOSTARS, która odbyła się w trakcie Europejskiego Tygodnia Regionów i Miast, została przeprowadzona w pełni w formacie cyfrowym.

Sześcioro komisarzy wcieliło się w rolę gospodarzy, prowadząc uroczystość na odległość: komisarz ds. spójności i reform, ElisaFerreira; wiceprzewodnicząca do spraw wartości i przejrzystości, VěraJourová; komisarz do spraw innowacji, badań naukowych, kultury, edukacji i młodzieży, Mariya Gabriel; komisarz do spraw miejsc pracy i praw socjalnych, NicolasSchmit; komisarz do spraw gospodarki, PaoloGentiloni; oraz komisarz do spraw środowiska, oceanów i rybołówstwa, Virginijus Sinkevičius. Jak wcześniej ogłoszono, w tegorocznym konkursie odnotowano największą liczbę zgłoszeń w historii (206) oraz dużą liczbę głosów w kategorii nagrody publiczności (33 000).

Komisarz ds. spójności i reform ElisaFerreira skomentowała: - Chcę serdecznie pogratulować najlepszym projektom w obszarze polityki spójności UE w 2020 r. Beneficjenci projektów są gwiazdami unijnej polityki spójności, ponieważ to oni sprawiają, że nasza misja staje się rzeczywistością, tj. sprawiają, że Unia Europejska jest bardziej sprawiedliwa i spójna, dążąc do ujednolicenia poziomu życia i poprawiając dobrostan obywateli. Nagrody REGIOSTARS pokazują, że jesteśmy w stanie osiągnąć doskonałe wyniki, gdy UE, państwa członkowskie, regiony i miasta pracują razem na rzecz jak najlepszego wykorzystania i wdrożenia funduszy i projektów UE.

Kontekst

REGIOSTARS to europejskie nagrody dla projektów finansowanych przez UE, które wykazują doskonałość i nowe podejścia w dziedzinie rozwoju regionalnego. Komisja Europejska rozpoczęła przyznawanie tych nagród w 2008 r. Z myślą o inspirowaniu innych regionów i kierowników projektów w całej Europie, projekty startujące w konkursie znajdują się w centrum działań komunikacyjnych na szczeblu europejskim. Co roku wręczane są nagrody w pięciu kategoriach oraz nagroda publiczności.

Dodatkowe informacje

Informacje szczegółowe

Data publikacji
17 października 2020
Autor
Przedstawicielstwo w Polsce