Przejdź do treści głównej
Przedstawicielstwo w Polsce
Artykuł prasowy27 maja 2020Przedstawicielstwo w Polsce

Przemysł UE chroni obywateli

Europejskie firmy wykazały się niezwykłą solidarnością, aby wspólnie stawić czoła kryzysowi i chronić zdrowie obywateli podczas pandemii COVID-19. Wiele firm przebudowało i odnowiło produkcję, aby zaspokoić popyt na środki ochrony indywidualnej (ŚOI)...

Przemysł UE chroni obywateli

Komisja opublikowała zestawienie informacji i interaktywne narzędzie gromadzące historie firm produkujących niezbędne produkty do zwalczania wirusa w całej Europie.

Komisarz ds. rynku wewnętrznego, Thierry Breton, powiedział: - Z całego serca pragnę podziękować firmom za przekształcenie ich zakładów produkcyjnych, aby szybko pomóc Europejczykom w dostępie do sprzętu ochronnego i zapewnić im bezpieczeństwo. Komisja ułatwia to poprzez nasze kompetencje lub koordynację z naszymi państwami członkowskimi. Przezwyciężymy ten kryzys tylko wtedy, gdy będziemy współpracować. W tym wysiłku nasza branża odgrywa kluczową rolę.

Od gorzelni po firmy tekstylne, przemysł wykorzystał swoją wiedzę i służył obywatelom produkując maski, fartuchy ochronne, środki dezynfekujące ręce oraz wentylatory.

W ciągu ostatnich miesięcy Komisja podjęła działania w celu stworzenia odpowiednich warunków dla przemysłu do przyspieszenia lub zmiany produkcji, w tym zwróciła się do europejskich organizacji normalizacyjnych o wprowadzenie norm dla masek i innego sprzętu ochronnego bezpłatnie dostępnych dla wszystkich zainteresowanych stron.

Ponadto, aby przyspieszyć zatwierdzanie podstawowych produktów i pomóc firmom w dostosowaniu linii produkcyjnych, Komisja opublikowała wytyczne z praktycznymi pytaniami i odpowiedziami w następujących obszarach: ŚOI, środki do czyszczenia rąk i środki dezynfekujące oraz druk 3D.

Informacje szczegółowe

Data publikacji
27 maja 2020
Autor
Przedstawicielstwo w Polsce