Przejdź do treści głównej
Przedstawicielstwo w Polsce
Artykuł prasowy8 lutego 2018Przedstawicielstwo w PolsceCzas na przeczytanie: 1 min

Pomoc dla kopalń ze zgodą KE

Kolejny polski program wsparcia publicznego o wartości 5 mld złotych, którego celem jest złagodzenie społecznych i środowiskowych skutków zamykania nierentownych kopalń węgla do 2018 r., jest zgodny z przepisami UE dotyczącymi pomocy państwa – uznała...

Pomoc dla kopalń ze zgodą KE

Już w listopadzie 2016 r. Komisja zatwierdziła polski program wsparcia dla zamykania niekonkurencyjnych kopalń węgla. Zgodnie z unijnymi przepisami dotyczącymi pomocy państwa, w szczególności na mocy decyzji Rady 2010/787/UE w sprawie pomocy państwa ułatwiającej zamykanie niekonkurencyjnych kopalń węgla, Komisja stwierdziła, że pomoc ułatwi proces poprzez zapewnienie wsparcia finansowego dla pracowników, którzy stracili lub stracą pracę.

Do 2023 r. z pomocy publicznej finansowane będą odprawy, renty wyrównawcze i świadczenia z tytułu zabezpieczenia społecznego dla tych pracowników. Ponadto wsparcie będzie wykorzystane w celu zabezpieczenia szybów kopalnianych i likwidacji infrastruktury kopalń, naprawy skutków oddziaływania wydobycia na środowisko oraz rekultywacji terenów po likwidacji kopalń.

Więcej informacji można znaleźć na stronie Komisji poświęconej konkurencji, w rejestrze pomocy państwa pod numerem sprawy SA.46891.

Informacje szczegółowe

Data publikacji
8 lutego 2018
Autor
Przedstawicielstwo w Polsce