Skip to main content
Symbol graficzny Komisji Europejskiej
Przedstawicielstwo w Polsce
Artykuł prasowy11 wrzesień 2020Przedstawicielstwo w Polsce

Polska wysyła pomoc do Grecji

Polska za pośrednictwem Unijnego Mechanizmu Ochrony Ludności wyśle do Grecji ponad 150 domów modułowych przeznaczonych dla uchodźców. W tym tygodniu obóz w miejscowości Moria na wyspie Lesbos został zniszczony przez serię pożarów. Przebywa tam...

Polska wysyła pomoc do Grecji

Komisja Europejska pomaga w ukierunkowaniu dalszego wsparcia dla Grecji, mającego na celu zaradzenie sytuacji w obozach dla uchodźców, dzięki nowej ofercie pomocy ze strony Polski za pośrednictwem Unijnego Mechanizmu Ochrony Ludności.

Komisarz ds. zarządzania kryzysowego Janez Lenarčič powiedział: - Wczoraj Polska zaoferowała 156 jednostek mieszkalnych dla uchodźców. Pragnę podziękować wszystkim krajom, które udzieliły pomocy Grecji. Musimy zrobić wszystko, co w naszej mocy, aby zapobiegać tragediom, takim jak niedawny pożar w obozie dla uchodźców Moria na wyspie Lesbos, który pozbawił schronienia tysięcy uchodźców. Te oferty są konkretnym wyrazem solidarności europejskiej.

Nowe wsparcie ze strony Polski uzupełnia pomoc wysyłaną przez Austrię, Czechy, Danię, Holandię i Francję od kwietnia, która obejmuje śpiwory, materace, koce, pościel, artykuły toaletowe, cztery kontenery medyczne i jedną stację medyczną.

Ponadto w odpowiedzi na wcześniejszy wniosek o unijną pomoc, złożony na początku marca, 17 państw członkowskich i państw uczestniczących zaoferowało Grecji ponad 90 000 pozycji w ramach mechanizmu.

Centrum Koordynacji Reagowania Kryzysowego Unii Europejskiej przez 24 godziny na dobę pozostaje w regularnym kontakcie z władzami greckimi w celu ścisłego monitorowania sytuacji i ukierunkowania pomocy UE.

Informacje szczegółowe

Data publikacji
11 wrzesień 2020
Autor
Przedstawicielstwo w Polsce