Przejdź do treści głównej
Przedstawicielstwo w Polsce
Artykuł prasowy2 maja 2017Przedstawicielstwo w PolsceCzas na przeczytanie: 1 min

Piknik europejski w Bolesławcu

1 maja 2017 roku w Bolesławcu po raz pierwszy miał miejsce „Piknik Europejski”. Podczas całodniowego wydarzenia, uczestnicy mogli wziąć udział w szeregu atrakcji. Na zgromadzonych czekały warsztaty artystyczne, konkursy i koncerty. Podczas pikniku...

boleslawiec-main.jpg


W Programie Pikniku Europejskiego znalazły się takie aktywności jak: pokaz sprzętu wojskowego, mistrzostwa w grillowaniu, koncerty i występy artystyczne. Barwy wydarzeniu dodawali żołnierze stacjonującej jednostki wojsk Amerykańskich. Na stoisku informacyjnym Komisji Europejskiej, uczestnicy przedsięwzięcia mogli dowiedzieć się o działalności Unii Europejskiej, zadać pytanie i uzyskać odpowiedzi na temat funkcjonowania unijnych instytucji oraz priorytetów komunikacyjnych. Z okazji 13-tych obchodów wejścia Polski do Unii Europejskiej, na stoisku można było wziąć także udział w konkursie wiedzy o Unii Europejskiej. Pytania dotyczyły instytucji, traktatów oraz ogólnej wiedzy o państwach członkowskich. Do wygrania był szereg gadżetów Komisji Europejskiej, jak np. pozytywka z hymnem UE.Dodatkowo eksperci Komisji Europejskiej prowadzi kolportaż materiałów informacyjnych Komisji Europejskiej dotyczących jej funkcjonowania, waluty euro, zmian klimatycznych czy rynku pracy. Podczas wydarzenia wiele osób mogło pogłębić swoją wiedzę i zdobyć nowe cenne informacje.

Wydarzenie odbyło się w Bolesławcu, w Parku miejskim przy ul. Tyrankiewiczów i jednocześnie rozpoczęło trzydniową imprezę majówkową.

Informacje szczegółowe

Data publikacji
2 maja 2017
Autor
Przedstawicielstwo w Polsce