Przejdź do treści głównej
Przedstawicielstwo w Polsce
Artykuł prasowy25 listopada 2020Przedstawicielstwo w PolsceCzas na przeczytanie: 1 min

To nasz świat. Uczyńmy go lepszym!

Festiwal Internetowy "Odpowiadaj na globalne wyzwania" to polska część Tygodnia Edukacji Globalnej. W tym roku kolejny raz wydarzenie zorganizowało Centrum Edukacji Europejskiej, przy wsparciu Przedstawicielstwa KE w Polsce. Do uczestnictwa zgłosiło...

To nasz świat. Uczyńmy go lepszym!

Tydzień Edukacji Globalnej (TEG) to międzynarodowa akcja koordynowana jest przez Centrum Północ-Południe Rady Europy, która odbyła się już po raz 22. (16–20 listopada 2020). Celem wydarzenia jest zwrócenie uwagi Europejczyków na wyzwania globalne, z którymi mierzymy się obecnie.

Z tej okazji po raz kolejny Centrum Edukacji Obywatelskiej, przy wsparciu m.in. Przedstawicielstwa Komisji Europejskiej w Polsce, podjęło się zorganizowania cieszącego się od lat popularnością Festiwalu Internetowego "Odpowiadaj na globalne wyzwania", nawiązującego do tegorocznego hasła tygodnia "To nasz świat. Uczyńmy go lepszym!"

Do uczestnictwa w wydarzeniu zgłosiło się 110 zespołów młodzieżowych, w skład których wchodziło ponad 730 uczniów i uczennic. Festiwal trwał cztery dni i zajmował się takimi tematami jak nierówności, zmiana klimatu, migracje i działania na rzecz zrównoważonego rozwoju. Każdego dnia zespoły rozwiązywały jedno zadanie, które uzupełniało wiedzę i podnosiło kompetencje młodych uczestników i uczestniczek.

Czwartego dnia młodzież poznawała strategie, które mają zmienić świat m.in. Europejski Zielony Ład. Podsumowanie festiwalowych zadań dostępne jest w prezentacji, gdzie znajdują się również dodatkowe materiały.

Tak jeden z zespołów podsumował cztery dni wspólnej zabawy: Bardzo cieszymy się, że mogłyśmy wziąć udział w tym bardzo ciekawym festiwalu. Dowiedziałyśmy się mnóstwo nowych rzeczy i miałyśmy okazję porozmawiać o tematach, o których nie rozmawia się normalnie. Razem z naszą grupą pracowało się nam świetnie i mamy nadzieję, że w przyszłym roku również ten festiwal się odbędzie ;) Z wielką chęcią weźmiemy w nim udział. Serdecznie pozdrawiamy :)

Już teraz CEO zaprasza nauczycieli i nauczycielki do programu „Odpowiadaj na globalne wyzwania – Europa o klimacie”. Centrum Edukacji Obywatelskiej będzie zachęcało i wspierało we włączaniu do programów aktualnych zagadnień ekologicznych związanych m.in. z różnorodnością biologiczną, czystą energią i konsumpcją.

Więcej informacji znajdziesz TUTAJ.

Informacje szczegółowe

Data publikacji
25 listopada 2020
Autor
Przedstawicielstwo w Polsce