Przejdź do treści głównej
Przedstawicielstwo w Polsce
Artykuł prasowy13 sierpnia 2020Przedstawicielstwo w PolsceCzas na przeczytanie: 1 min

Most humanitarny z Libanem

Dziś rano w Bejrucie wylądował samolot w ramach unijnego humanitarnego mostu powietrznego, dostarczając ponad 17 tys. ton pomocy humanitarnej, leków i sprzętu medycznego. To dodatkowy element pomocy UE dla Libanu, jaką tuż po tragicznej eksplozji 4...

Zaplanuj podróż z Re-open EU

Koszty transportu ponosi w całości Komisja Europejska, natomiast ładunek został zakupiony przez partnerów humanitarnych UE, UNICEF i Médecins du Monde (Lekarze Świata). Środki pierwszej pomocy zapewnią dostęp do opieki zdrowotnej osobom znajdującym się w najtrudniejszej sytuacji w następstwie wybuchu w Bejrucie i pandemii koronawirusa.

Unia Europejska zapewnia dalszą pomoc w sytuacjach nadzwyczajnych dla ludności libańskiej. Dzisiejszy lot w ramach mostu humanitarnego zwiększa dostępność sprzętu medycznego w celu wsparcia lokalnego systemu opieki zdrowotnej, zapewniając pomoc osobom najbardziej potrzebującym”, powiedział Janez Lenarčič, komisarz ds. zarządzania kryzysowego.

Ta pomoc humanitarna stanowi uzupełnienie natychmiastowej reakcji UE na tragiczny w skutkach wybuch w Bejrucie 4 sierpnia, który zwiększył presję na libański system opieki zdrowotnej, już przeciążony z powodu pandemii koronawirusa. W następstwie eksplozji, 19 państw zapewniło specjalistyczne usługi poszukiwawczo-ratownicze, zespoły ds. oceny skutków chemicznych i zespoły medyczne, a także sprzęt medyczny i inne formy pomocy w ramach Unijnego Mechanizmu Ochrony Ludności.

Więcej informacji:

Dalsze wsparcie UE dla Libanu

Pomoc UE dla Libańczyków

Informacje szczegółowe

Data publikacji
13 sierpnia 2020
Autor
Przedstawicielstwo w Polsce