Przejdź do treści głównej
Przedstawicielstwo w Polsce
Artykuł prasowy5 marca 2018Przedstawicielstwo w PolsceCzas na przeczytanie: 1 min

Lepsza sieć połączeń

788 mln euro z Funduszu Spójności zainwestowane zostanie w trzy duże projekty infrastruktury drogowej w Polsce, które przyczynią się do zwiększenia spójności terytorialnej kraju, lecz także do poprawy połączeń z Niemcami i innymi krajami Europy...

Lepsza sieć połączeń

Komisarz ds. polityki regionalnej Corina Crețu stwierdziła: Polacy będą pierwszymi beneficjentami tych projektów, które sprawią, że drogi staną się bezpieczniejsze i wygodniejsze, a także skrócą czas połączeń. W rezultacie jednak wszyscy Europejczycy i europejska gospodarka skorzystają na lepszych połączeniach drogowych i ich pozytywnych skutkach dla handlu, turystyki i wzrostu gospodarczego.

124,8 mln euro zainwestowane zostało w budowę odcinka autostrady S6 między Goleniowem i Kiełpinem na Pomorzu Zachodnim w północno-zachodniej części kraju. Autostrada ta łączy największe miasta północnej Polski i tanowi część transeuropejskiej sieci transportowej (TEN-T). Prace powinny zostać ukończone w 2019 r.

273,5 mln euro przeznaczone zostanie na sfinansowanie budowy autostrady S17 między Garwolinem i Kurowem we wschodniej części Polski, jako część sieci TEN-T. Droga powinna zostać oddana do użytku w 2019 r.

Ponadto 389,8 mln euro zainwestowano w nowy odcinek drogowy na południowy wschód od Warszawy, na autostradzie S2, aby poprawić przepustowość na obrzeżach stolicy. Autostrada S2 znajduje się w korytarzu Morze Północne-Bałtyk, który łączy Europę Zachodnią z Europą Wschodnią, od Irlandii do Rosji. Prace powinny zostać ukończone w 2020 r.

Informacje szczegółowe

Data publikacji
5 marca 2018
Autor
Przedstawicielstwo w Polsce