Przejdź do treści głównej
Przedstawicielstwo w Polsce
Artykuł prasowy4 czerwca 2020Przedstawicielstwo w PolsceCzas na przeczytanie: 1 min

Leki dostępne dla każdego Europejczyka

Pandemia COVID-19 pokazała, że w przypadku kryzysu zdrowotnego Unia Europejska powinna mieć zasoby, elastyczność i nowoczesne technologie w zakresie produkcji i dostarczania niedrogich leków. Dlatego Komisja Europejska przygotowała strategię...

Leki dostępne dla każdego Europejczyka

Jako pierwszy krok w kierunku przyjęcia strategii farmaceutycznej dla Europy, Komisja Europejska opublikowała plan działania, zachęcając zainteresowanych obywateli i zainteresowane strony do podzielenia się swoimi spostrzeżeniami na temat strategii. Ogólnym celem strategii farmaceutycznej dla Europy, która ma zostać przyjęta przed końcem roku, jest zapewnienie dostaw bezpiecznych i niedrogich leków w Europie oraz wsparcie europejskiego przemysłu farmaceutycznego w utrzymaniu pozycji innowatora i światowego lidera.

Stella Kyriakides, komisarz odpowiedzialna za zdrowie i bezpieczeństwo żywności, powiedziała: - Do końca roku przedstawię ambitną strategię farmaceutyczną dla Europy, aby zapewnić przystępność cenową, zrównoważony rozwój i bezpieczeństwo dostaw. Pandemia koronawirusa pokazała nam bardziej niż kiedykolwiek, że potrzebujemy systemu odpornego na kryzys i środków do produkcji leków w UE, aby zapewnić naszym obywatelom i szpitalom dostęp do podstawowych leków we wszystkich okolicznościach.

Zachęca się obywateli, ekspertów i zainteresowane strony do przekazania do 7 lipca 2020 r. informacji zwrotnych na temat planu działania za pośrednictwem portalu lepszego stanowienia prawa oraz do odwiedzenia dedykowanej strony internetowej w celu uzyskania dodatkowych informacji i śledzenia aktualizacji. Po publikacji planu działania planowane są konsultacje społeczne.

Informacje szczegółowe

Data publikacji
4 czerwca 2020
Autor
Przedstawicielstwo w Polsce