Przejdź do treści głównej
Przedstawicielstwo w Polsce
Artykuł prasowy5 maja 2020Przedstawicielstwo w PolsceCzas na przeczytanie: 1 min

Kultura na platformie

Sektor kultury i kreatywny szukają nowych możliwości działania w czasie pandemii koronawirusa. Pomaga im w tym m.in. platforma Creatives Unite uruchomiona właśnie przez Komisję Europejską. Jej celem jest stworzenie przestrzeni wymiany pomysłów i...

Kultura w czasie pandemii

KE uruchamia specjalną platformę, Creatives Unite, aby pomóc artystom, wykonawcom i innym osobom pracującym w sektorze kultury i kreatywnym w łatwiejszym dzieleniu się informacjami i potencjalnymi środkami podczas obecnego kryzysu.

Mariya Gabriel, komisarz ds. innowacji, badań, kultury, edukacji i młodzieży, powiedziała: - Ta platforma internetowa zapewni forum dla sektorów kultury i sektora kreatywnego do dzielenia się pomysłami i inicjatywami oraz współtworzenia rozwiązań dzięki ich kreatywności w odpowiedzi na kryzys. Platforma kreowana przez sektor, dla sektora.

Uruchomienie platformy jest następstwem wideokonferencji ministrów kultury UE z 8 kwietnia, na której komisarz Gabriel ogłosiła inicjatywę. W zarządzaniu platformą pomoże Creative FLIP, pilotażowy projekt Parlamentu Europejskiego realizowany przez Komisję Europejską, kierowany przez Instytut Goethego we współpracy z europejską siecią Creative Hubs Network i innymi partnerami. Oferuje ona wspólną przestrzeń dla wszystkich osób poszukujących informacji na temat inicjatyw sektora kultury i sektora kreatywnego reagujących na kryzys związany z koronawirusem. Daje dostęp w jednej przestrzeni do wielu istniejących zasobów oraz licznych sieci i organizacji. Oferuje również możliwość współtworzenia projektów.

Informacje szczegółowe

Data publikacji
5 maja 2020
Autor
Przedstawicielstwo w Polsce