Przejdź do treści głównej
Przedstawicielstwo w Polsce
Artykuł prasowy20 lutego 2018Przedstawicielstwo w PolsceCzas na przeczytanie: 1 min

Konkurs z wiedzy o UE w powiecie świdnickim roztrzygnięty

Uczniowie szkół średnich z powiatu świdnickiego już po raz siódmy mieli okazję rywalizować w konkursie wiedzy o Unii Europejskiej. Wydarzenie zorganizowane przez koło Ligę Kobiet Polskich w Świdnicy, we współpracy z Przedstawicielstwem Regionalnym...

swidnica konkurs


Konkurs miał na celu zachęcenie młodzieży do pogłębiania swojej wiedzy o Unii Europejskiej i jej instytucjach, kształtowanie umiejętności korzystania z różnorodnych źródeł dotyczących problematyki europejskiej, przygotowanie uczniów do życia i pracy w zjednoczonej Europie oraz rozwój umiejętności współpracy w zespole.

W konkursie wzięło udział osiem trzyosobowych drużyn szkolnych z powiatu świdnickiego. Konkurs składał się z dwóch etapów i miał charakter turnieju drużyn. W jury zasiedli: Dagna Lewandowska z Przedstawicielstwa Regionalnego Komisji Europejskiej, Alicja Synowska ze Starostwa Powiatowego oraz Bartosz Rutkowski, asystent europosła Bogdana Zdrojewskiego.Pierwsze miejsce i nagrodę w postaci wyjazdu do Parlamentu Europejskiego otrzymała drużyna z Liceum Ogólnokształcącego w Strzegomiu. Drugie miejsce zajęła drużyna z Zespołu Szkół Budowlano-Elektrycznych w Świdnicy, a trzecia nagroda trafiła do Zespołu Szkół w Strzegomiu. Zwycięskie drużyny otrzymały nagrody od Przedstawicielstwa Regionalnego Komisji Europejskiej oraz europosła Bogdana Zdrojewskiego. Pozostałym grupom biorącym udział w konkursie Przedstawicielstwo Regionalne Komisji Europejskiej przekazało upominki i publikacje o Unii Europejskiej.Po wręczeniu nagród głos zabrał europoseł Bogdan Zdrojewski, który przedstawił kulisy swojej pracy w Brukseli i Strasburgu, a także prezydent Świdnicy, Beata Moskal-Słaniewska, która opowiedziała o doświadczeniach dotyczących integracji Polski z UE, a także dlaczego tak ważna jest edukacja europejska i obywatelska młodziezy. Wszystkim zwycięzcom gratulujemy oraz zachęcamy do przygotowań do przyszłorocznego konkursu.

Informacje szczegółowe

Data publikacji
20 lutego 2018
Autor
Przedstawicielstwo w Polsce