Przejdź do treści głównej
Przedstawicielstwo w Polsce
Artykuł prasowy16 listopada 2016Przedstawicielstwo w PolsceCzas na przeczytanie: 1 min

Konkurs wiedzy o Unii Europejskiej w Świdnicy

W dniu 14 listopada w Sudeckim Centrum Organizacji Pozarządowych w Świdnicy odbył się VII powiatowy konkurs wiedzy o Unii Europejskiej dla szkół ponadgimnazjalnych pod patronatem europosła Bogdana Zdrojewskiego. Przedstawicielstwo Regionalne Komisji...

main.jpg


W tym roku do udziału w konkursie zgłosiło się dziewięć szkół z powiatu świdnickiego. W jury konkursu zasiedli: Dagna Lewandowska z Przedstawicielstwa Regionalnego Komisji Europejskiej, Starosta Powiatu Świdnickiego, Piotr Federowicz oraz przewodniczący Rady Miasta, Jan Dzięcielski. Konkurs został przygotowany przez zespół członkiń Ligii Kobiet Polskich, sprawdzony merytorycznie przez Przedstawicielstwo Regionalne Komisji Europejskiej, a poprowadzony przez przedstawicielki biura ds. współpracy Starostwa Powiatowego.Konkurs składał się z dwóch etapów i miał charakter turnieju drużyn. Zmagania rozpoczęto od testu dla wszystkich ekip, a na jego podstawie wyłoniono trzy najlepsze z nich, które przeszły do kolejnego etapu.

Po zaciętej walce główna nagroda w postaci wyjazdu do Parlamentu Europejskiego powędrowała do drużyny z II LO w Świdnicy. Drugie miejsce zajął Zespół Szkół ze Strzegomia, a trzecie miejsce I LO ze Świdnicy. Drugie i trzecie miejsce zostało uhonorowane nagrodami ufundowanymi przez Przedstawicielstwo Regionalne Komisji Europejskiej.Wszystkie drużyny otrzymały drobne upominki oraz materiały o tematyce związanej z Unią Europejską, w tym 10 Priorytetach Komisji Europejskiej pod przewodnictwem J.C. Junckera, które z pewnością przydadzą się uczniom przygotowującym się do kolejnej edycji konkursu.

Informacje szczegółowe

Data publikacji
16 listopada 2016
Autor
Przedstawicielstwo w Polsce