Przejdź do treści głównej
Symbol graficzny Komisji Europejskiej
Przedstawicielstwo w Polsce
Artykuł prasowy18 lutego 2018Przedstawicielstwo w Polsce

Kobieta na rynku pracy we współczesnej Europie

Pod hasłem "Kobieta na rynku pracy we współczesnej Europie" odbyło się III Dolnośląskie Forum Kobiet w Wambierzycach organizowane przez Radę Kobiet przy Dolnośląskiej Izbie Rolniczej oraz Urząd Miasta i Gminy Radków. W wydarzeniu brali udział także...

Lower Silesia Women Forum




17 lutego 2018r. odbyło się III „Kobieta na rynku pracy we współczesnej Europie” organizowane przez Radę Kobiet przy Dolnośląskiej Izbie Rolniczej. W wydarzeniu brali udział także pracownicy Przedstawicielstwa Regionalnego Komisji Europejskiej we Wrocławiu oraz Punktu Informacyjnego Unii Europejskiej.

Forum rozpoczęło się o godz. 11:00. Gości przywitał Burmistrz Miasta i Gminy Radków- Pan Jan Bednarczyk. O godz. 12:00, Katarzyna Malinowska i Martyna Gacek-Świecik z Przedstawicielstwa Regionalnego Komisji Europejskiej, wygłosiły prezentację „Kobiety na rynku pracy we współczesnej Europie”. Omówiły różnice w wynagrodzeniach pomiędzy kobietami i mężczyznami w Europie, a także działania podejmowane przez instytucje Unii Europejskiej w celu wyrównania zarobków oraz praw opiekuńczych dla kobiet i mężczyzn.


Następnie głos zabrali kolejni zaproszeni goście. Mówiono m.in. o równouprawnieniu płci na rynku pracy w Polsce, problemach lokalnej społeczności kobiet i rolników, przedstawiono sylwetki oraz sukcesy lokalnych działaczek, a także wspomniano o tym, jak dbać o swoje zdrowie i urodę. Prezentowano także historie przedsiębiorczych kobiet, które wykorzystały z sukcesem dofinansowanie z funduszy europejskich na rozwój ich działalności spożywczych.

Przedstawicielstwo Regionalne Komisji Europejskiej we Wrocławiu wystawiło swoje stoisko informacyjne, które cieszyło się dużym zainteresowaniem wśród zgromadzonych gości. Prezentowane publikacje dotyczyły mechanizmów funkcjonowania Unii


Europejskiej, rolnictwa i wspólnej polityki rolnej UE, równouprawnienia kobiet na rynku pracy, materiały edukacyjne dla nauczycieli, broszury informacyjne dotyczące Funduszy Europejskich oraz materiały dla dzieci i gadżety z unijnymi symbolami.

Swoje stoisko zaprezentowały także Miasto i Gmina Radków i Specjalistyczne Centrum Medyczne w Polanicy Zdroju. Forum towarzyszyły także degustacje regionalnych produktów spożywczych oraz występy lokalnych zespołów ludowych.


Informacje szczegółowe

Data publikacji
18 lutego 2018
Autor
Przedstawicielstwo w Polsce