Przejdź do treści głównej
Przedstawicielstwo w Polsce
Artykuł prasowy15 maja 2020Przedstawicielstwo w PolsceCzas na przeczytanie: 1 min

Humanitarny most powietrzny

W ramach globalnej reakcji na koronawirusa, do zachodnioafrykańskich Wysp Świętego Tomasza i Książęcej dotarło 20 ton pomocy oraz zespół pracowników humanitarnych i medycznych. Unijny most powietrzny został zorganizowany we współpracy z rządem...

Humanitarny most powietrzny

Lot powrotny pozwoli na repatriację ponad 200 obywateli UE i innych pasażerów do Lizbony. Janez Lenarčič, komisarz ds. zarządzania kryzysowego, powiedział: - Pandemia koronawirusa stanowi ogromne wyzwanie logistyczne dla społeczności humanitarnej. Dostarczanie niezbędnej pomocy jest bardziej złożone, podczas gdy potrzeby pozostają wysokie w wielu kluczowych obszarach. Dzięki temu mostowi powietrznemu dostarczamy pomoc dla najbardziej narażonych i pomagamy w zwalczaniu koronawirusa na całym świecie.

Na początku tego miesiąca Komisja Europejska wraz z państwami członkowskimi ustanowiła unijny lotniczy most humanitarny w ramach strategii „Drużyna Europy”. Ma o służyć do transportu pracowników humanitarnych i zapasów do najbardziej krytycznych obszarów na całym świecie. Pierwszy lot w ramach mostu powietrznego odbył się w zeszłym tygodniu do Republiki Środkowoafrykańskiej. Więcej operacji nastąpi w najbliższych tygodniach.

Relacja wizualna jest dostępna tutaj.

Informacje szczegółowe

Data publikacji
15 maja 2020
Autor
Przedstawicielstwo w Polsce