Przejdź do treści głównej
Przedstawicielstwo w Polsce
Artykuł prasowy17 listopada 2016Przedstawicielstwo w PolsceCzas na przeczytanie: 1 min

Film i dyskusja o uchodźcach

17 listopada odbył się we Wrocławiu pokaz edukacyjny filmu „Fuocoammare” dla szkół średnich i gimnazjów. W pokazie i dyskusji wzięło udział 140 uczniów z opiekunami. Projekcję poprzedził wykład Lecha Molińskiego, który zarysował kontekst powstania...

main.jpg


W spotkaniu uczestniczyli uczniowie z IX Liceum Ogólnokształcącego we Wrocławiu, III LO, VII LO, XII LO, Prywatnego Liceum Ogólnokształcącego „Abor”, Ewangelickiego Centrum Diakonii i Edukacji im. Marcina Lutra i Zespołu Szkół nr 19 we Wrocławiu.Po pokazie zaprosiliśmy uczniów do dyskusji, którą prowadziły Joanna Wajda – prawniczka i edukatorka wielokulturowa Fundacji Dom Pokoju oraz Agata Ferenc z koalicji Wrocław Wita Uchodźców. Uczniowie czynnie włączyli się w dyskusję, o tym jaką politykę powinno przyjąć państwo względem uchodźców, w jaki sposób mogłaby przebiegać integracja przedstawicieli innych kultur oraz opieka nad osobami, które doświadczyły traum wojennych. Tematem, który szczególnie poruszył młodzież był sposób funkcjonowania obozów dla uchodźców, o którym z własnych doświadczeń opowiadała Agata Ferenc.

Pokaz był kontynuacją projektu Wykopmy rasizm ze stadionów, wielokulturowego turnieju piłki nożnej, który odbył się we Wrocławiu 9 października w ramach Tygodnia #Footballpeople organizowanego przez Football Against Racism Network (FARE).

Informacje szczegółowe

Data publikacji
17 listopada 2016
Autor
Przedstawicielstwo w Polsce