Przejdź do treści głównej
Przedstawicielstwo w Polsce
Artykuł prasowy3 stycznia 2018Przedstawicielstwo w PolsceCzas na przeczytanie: 1 min

Edukacja, która ratuje życie

- Edukacja ratuje życie w niebezpieczeństwie, a także wyposaża dziewczynki i chłopców w życiowe umiejętności na przyszłość – mówił komisarz Christos Styliandes inaugurując kampanię społeczną #EUEducationEmpowers. To projekt KE, który pokazuje...

Edukacja, która ratuje życie

Kampania #EUEducationEmpowers ruszyła w połowie grudnia 2017 r. i potrwa do końca lutego br. Składają się na nią projekcje kinowe filmów krótkometrażowych, reklamy i promocja w mediach społecznościowych. Celem kampanii jest pokazanie odbiorcom jak wielkie znaczenie dla rozwoju dziecka, które znalazło się w kryzysowej sytuacji, ma edukacja. Jest ona szansą na rozwinięcie umiejętności życiowych oraz na zachowanie poczucia bezpieczeństwa i normalności.

Przy okazji rozpoczęcia kampanii #EUEducationEmpowers komisarz ds. pomocy humanitarnej i zarządzania kryzysowego Christos Styliandes powiedział: - Nie możemy tolerować straconych pokoleń. Edukacja ratuje życie w niebezpieczeństwie, a także wyposaża dziewczynki i chłopców w życiowe umiejętności na przyszłość. UE jest światowym liderem w zapewnianiu edukacji dzieciom w sytuacjach kryzysowych. Dla każdego dziecka życie powinno być historią, którą chcieliby napisać.

W latach 2012-2017 UE wydała ponad 200 mln euro na edukację w miejscach dotkniętych kryzysami. Pomocą objęto ponad 4,7 mln dzieci w 52 krajach świata. Unijne fundusze pozwoliły najmłodszym na dostęp do formalnej i nieformalnej edukacji oraz materiałów edukacyjnych, wsparły również szkolenia nauczycieli i opiekunów.

W 2018 roku Unia przeznaczy na edukację w sytuacjach kryzysowych aż 8 proc. kwoty ustanowionej na pomoc humanitarną – to największa jak do tej pory relokacja funduszy na ten cel.

Więcej:

Dyrekcja Generalna ds. Prowadzonych przez UE Operacji Ochrony Ludności i Pomocy Humanitarnej Komisji Europejskiej (ECHO)

Informacje szczegółowe

Data publikacji
3 stycznia 2018
Autor
Przedstawicielstwo w Polsce