Przejdź do treści głównej
Przedstawicielstwo w Polsce
Artykuł prasowy24 listopada 2016Przedstawicielstwo w PolsceCzas na przeczytanie: 1 min

Drony napędzą gospodarkę

- Drony przyśpieszą rozwój nowoczesnych przedsiębiorstw i dają nowe możliwości. To ekscytujące, ale aby tak się stało, niezbędne są jasne zasady działania operatorów i inwestorów – mówiła w Warszawie Violeta Bulc. W środę 23 listopada europejska...

161123_bulc_main.jpg


Konferencję otworzyli: minister infrastruktury i budownictwa Andrzej Adamczyk, unijna komisarz do spraw mobilności i transportu Violeta Bulc, Dyrektor Wykonawczy EASA Patrick Ky oraz Prezes Urzędu Lotnictwa Cywilnego Piotr Samson.

- Wielkość rynku usług opartych na dronach będzie zależał od szybkości rozwoju technologicznego w tej dziedzinie oraz od przygotowania europejskich firm do rozwijania nowych modeli biznesowych wykorzystujących zdalnie sterowane urządzenia latające. Europejski wspólny rynek lotniczy ułatwił dostęp do tanich podróży lotniczych. Przyszłe dekady będą należeć do dronów. Gdy spojrzymy internet albo smartfony widzimy, że wygrywają ci, którzy potrafią najlepiej połączyć technologie na wspólnej platformie – mówiła komisarz Bulc.

Tezy wystąpienia Volety Bulc w Warszawie- Drony to dynamicznie rozwijający się rynek, proponujący innowacyjne rozwiązania w wielu dziedzinach życia. Począwszy od rozwiązań związanych z bezpieczeństwem narodowym na potrzeby wojska, reagowania kryzysowego np. przy pożarach czy powodziach, przez rozwiązania komercyjne, np. związane z dokonywaniem pomiarów, sporządzaniem dokumentacji czy też wykorzystaniem rekreacyjnym – mówił minister infrastruktury i budownictwa Andrzej Adamczyk. Podkreślał, że jednym z celów konferencji jest ocena, w jaki sposób i kiedy możliwe byłoby utworzenie jednolitego rynku usług dronowych w UE.

Według resortu infrastruktury i budownictwa, światowy rynek technologii bezzałogowych statków powietrznych w 2020 r. może być warty ponad 127 miliardów dolarów.

Informacje szczegółowe

Data publikacji
24 listopada 2016
Autor
Przedstawicielstwo w Polsce