Przejdź do treści głównej
Przedstawicielstwo w Polsce
Artykuł prasowy11 sierpnia 2020Przedstawicielstwo w PolsceCzas na przeczytanie: 1 min

Dalsze wsparcie UE dla Libanu

Podczas międzynarodowej konferencji na rzecz pomocy i wsparcia dla Bejrutu i narodu libańskiego, Komisja zobowiązała się do przekazania nowych środków finansowych w wysokości 30 mln EUR na pomoc w zaspokojeniu pilnych potrzeb osób, które ucierpiały w...

Dalsze wsparcie UE dla Libanu

Komisarz ds. zarządzania kryzysowego Janez Lenarčič, który reprezentował Komisję Europejską na konferencji, powiedział: „UE wspiera Liban od pierwszych chwil po wybuchu, mobilizując setki ekspertów ds. poszukiwań i ratowników oraz wysyłając do Bejrutu pomoc medyczną. Dziękuję wszystkim państwom europejskim, które przystąpiły solidarnie do działania. W miarę potrzeb, udzielamy pomocy humanitarnej setkom tysięcy osób znajdujących się w najtrudniejszej sytuacji. W tym trudnym czasie, UE zapewnia schronienie, opiekę zdrowotną w nagłych wypadkach, wodę i infrastrukturę sanitarną oraz pomoc żywnościową. Jesteśmy gotowi wspierać naród libański w chwili obecnej i w dłuższej perspektywie, aby pomóc mu w odbudowie”.

Nowe unijne środki na pomoc humanitarną będą kierowane do agencji ONZ, organizacji pozarządowych i organizacji międzynarodowych oraz będą ściśle monitorowane. Pomoc ta przyniesie korzyści setkom tysięcy najbardziej poszkodowanych osób, aby zaspokoić ich podstawowe potrzeby.

UE jest kluczowym darczyńcą udzielającym wsparcia dla Libanu, zapewniając pomoc w wysokości ponad 2,3 mld EUR od 2011 r., w tym ponad 660 mln EUR w ramach pomocy humanitarnej.

Informacje szczegółowe

Data publikacji
11 sierpnia 2020
Autor
Przedstawicielstwo w Polsce