Przejdź do treści głównej
Przedstawicielstwo w Polsce
Artykuł prasowy19 stycznia 2017Przedstawicielstwo w PolsceCzas na przeczytanie: 2 min

Czas na kobiety

„Czas na kobiety” to tytuł konferencji zorganizowanej przez Stowarzyszenie Kongres Kobiet, skierowanej do kobiet poszukujących wsparcia w aktywizacji zawodowej oraz wzmocnienia się na lokalnym rynku pracy. Wydarzenie odbyło się 13 stycznia na Wyższej...

dsc_0261.jpg


Prelegentki, zaproszeni goście i uczestnicy spotkania omawiali kwestie związane z tematyką aktywizacji zawodowej kobiet, wzmocnieniem ich szans poprzez ukazanie ich praw i możliwości na rynku pracy. Uczestniczki mogły wziąć również udział w warsztatach, podczas których miały okazję rozwinąć praktyczne umiejętności pomocne w poszukiwaniu pracy i zakładaniu własnych firm. Siła, kreatywność, przedsiębiorczość - to według uczestniczek cechy kobiety spełnionej i recepta na sukces. Przedstawicielki świata nauki, biznesu, mediów opowiedziały o własnych doświadczeniach, możliwościach rozwoju oraz sytuacji kobiet na europejskim rynku pracy.Natalia Szczucka, dyrektorka Przedstawicielstwa Komisji Europejskiej we Wrocławiu, przedstawiła projekty wspierające przedsiębiorców i przedsiębiorczynie realizowane obecnie przez Unię Europejską, takie jak COSME, InnovFin, Horyzont 2020, Kreatywna Europa, Program na rzecz zatrudnienia i innowacji socjalnych, Erasmus dla Młodych Przedsiębiorców i Gwarancje dla Młodzieży. - Unia Europejska wspomaga wszystkich przedsiębiorców, w tym także przedsiębiorcze kobiety. Zachęcam panie do korzystania z różnorodnych form wsparcia ofertowanych przez Komisję Europejską - Szczucka zwróciła się do zgromadzonych kobiet. Dyrektorka Przedstawicielstwa opowiedziała również o Europejskim Korpusie Solidarności, zachęcając uczestniczki do wzięcia udziału w dostępnych w jego ramach projektach, a także o możliwościach pracy w strukturach Unii Europejskiej.Podczas konferencji w roli prelegentek wystąpiły także m. in.: prof. Magdalena Środa, która podkreślała brak trwałości i podważanie praw kobiet na lokalnym rynku pracy; Anna Barton – właścicielka sieci lodziarni; Marta Lempart, która z kolei zwróciła uwagę na znaczenie solidarności kobiet w dążeniu do równouprawnienia. – Na całym świecie są kobiety gotowe by protestować. Tyle, ile sobie wywalczymy, tyle będziemy miały. Musimy walczyć o to razem – mówiła. Wśród prelegentek były także prof. Teresa Kupczyk z WSH oraz prof. Mirosława Nowak – Dziemianowicz z DSW.

Przez cały czas trwania wydarzenia Przedstawicielstwo Regionalne Komisji Europejskiej na swoim stoisku informacyjnym promowało publikacje i udzielało informacji na temat programów UE promujących i wspierających przedsiębiorczość.Konferencja została zorganizowana przez Stowarzyszenie Kongres Kobiet we współpracy z Wyższą Szkołą Handlową we Wrocławiu oraz Akademią Finansów i Biznesu Vistula. Patronat nad wydarzeniem objęło Regionalne Przedstawicielstwo Komisji Europejskiej we Wrocławiu oraz Patronat Honorowy Marszałka Województwa Dolnośląskiego.

Informacje szczegółowe

Data publikacji
19 stycznia 2017
Autor
Przedstawicielstwo w Polsce