Przejdź do treści głównej
Przedstawicielstwo w Polsce
Artykuł prasowy8 czerwca 2017Przedstawicielstwo w PolsceCzas na przeczytanie: 1 min

100 mln dla małych i średnich

69 małych i średnich przedsiębiorstw z 21 krajów UE – w tym dwa z Polski - wybrano do dofinansowania w najnowszej rundzie programu Horyzont 2020 – II Faza Instrumentu MŚP. Całkowita kwota do podziału między firmy pracujące nad 64 projektami wyniosła...

170608_100_mln.jpg

Hiszpańskie małe i średnie przedsiębiorstwa okazały się najbardziej skuteczne – aż 15 firm zostało wybranych do finansowania przez KE. Za Hiszpanią w rankingu znalazły się: Włochy z 10 przedsiębiorstwami oraz Szwecja i Dania – po 5. Większość projektów dotyczy technologii informacyjnych i komunikacyjnych (12), transportu (10) oraz zdrowia (9).

Do 9 kwietnia Komisja Europejska otrzymała 1 222 propozycje projektów w drugiej turze naboru do II Fazy Instrumentu MŚP. Od czasu uruchomienia programu, czyli 1 stycznia 2014 roku, aż 710 małych i średnich przedsiębiorstw zostało wybranych do dofinansowania w ramach tej Fazy.

Finansowanie w ramach II Fazy pozwala firmom na zainwestowanie w działalność innowacyjną: testowanie, pilotaż, skalowanie itp. Pozwala także na dopracowanie i rozwój dojrzałego biznes planu dla ich produktów. Firmy mogą również skorzystać z 12-dniowego coachingu biznesowego. Większość projektów jest zgłaszanych przez pojedyncze firmy z sektora małych i średnich przedsiębiorstw, natomiast niektóre z nich współdziałają w celu złożenia projektu.

Kolejny termin składania wniosków w ramach II Fazy przypada na 18 października 2017 r.

Więcej informacji można znaleźć tutaj.

Lista beneficjentów Fazy II.

Mapa beneficjentów Instrumentu Horyzont 2020.

Informacje szczegółowe

Data publikacji
8 czerwca 2017
Autor
Przedstawicielstwo w Polsce