Przejdź do treści głównej
Przedstawicielstwo w Polsce
20 lat
Dołącz do nas!

Najnowsze informacje

Współpraca UE-Japonia w edukacji, kulturze i sporcie
  • Artykuł prasowy

Końca dobiega trzeci dialog polityczny UE z Japonią na temat edukacji, kultury i sportu. Obie strony uznają znaczenie wzajemnej współpracy jako nośnika wymiany najlepszych praktyk, podejść pedagogicznych oraz strategii rozwoju polityki i innowacji w tych obszarach.

  • Czas na przeczytanie: 4 min
Fotowoltaika na dopingu?
  • Artykuł prasowy

Komisja Europejska wszczyna dwa szczegółowe dochodzenia na podstawie rozporządzenia w sprawie subsydiów zagranicznych w sektorze fotowoltaiki słonecznej.

  • Czas na przeczytanie: 5 min
z_widokiem_na_migracje
  • Artykuł prasowy

Jak wygląda polityka migracyjna i integracyjna w unijnym Pakcie Azylu i Migracji? Na to pytanie starali się odpowiedzieć osoby uczestniczące w debacie „Z widokiem na wielopoziomowe zarządzanie migracją” w Domu Europy we Wrocławiu.

  • Czas na przeczytanie: 6 min
Unia równości - raport
W Polsce stopniowo poprawiają się wskaźniki dotyczące eliminowania dyskryminacji z życia społecznego, jednak tempo zmian jest powolne na tle pozostałych krajów UE - piszą autorzy raportu, który podsumowuje działania KE na rzecz budowy Unii równości.
DiscoverEU 2023
Masz 18 lat i legalnie mieszkasz w państwie członkowskim UE lub państwie trzecim stowarzyszonym z programem Erasmus+? Weź udział w konkursie, w którym nagrodą jest podróż po Europie! DiscoverEU jest teraz częścią grupy programów Erasmus+
Poland

UE blisko Ciebie

Weekly college meeting of the von der Leyen Commission, 27/03/2024
Z radością przyjmuję zniesienie od 1 kwietnia 2024 kontroli na wewnętrznych granicach powietrznych i morskich. To ogromny sukces obu krajów. I historyczny moment dla strefy Schengen – największego obszaru swobodnego przemieszczania się na świecie - powiedziała Ursula von der Leyen.
Prezydencja Belgii w Radzie UE
Co 6 miesięcy kolejne państwo członkowskie przejmuje rotacyjną prezydencję w Radzie. W tym okresie przewodniczy posiedzeniom tej instytucji na wszystkich szczeblach, pomagając zapewnić ciągłość prac UE.
TSUE sędziowe
Przedstawicielstwo Komisji Europejskiej w Polsce realizuje projekt edukacyjny skierowany do polskich sędziów pod tytułem „Orzecznictwo Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej – wpływ na stosowanie i wykładnię prawa krajowego”.

Dowiedz się, w jaki sposób możesz zaangażować się w proces decyzyjny Unii Europejskiej, zarówno na szczeblu wspólnoty, jak i w Polsce

Zapoznaj się z najnowszymi opracowaniami i dokumentami

Komisja Europejska opracowała wiele różnych programów, aby pomóc studentom w poznawaniu Unii Europejskiej