Interesujesz się procesem decyzyjnym w Unii Europejskiej? Myślisz o karierze polityka, dziennikarza lub urzędnika europejskiego? Weź udział w piątej symulacji debaty w Parlamencie, Radzie lub wczuj się w rolę korespondenta relacjonującego takie wydarzenia. Tegoroczna edycja debaty "Model European Union" odbędzie się w Warszawie. Rekrutacja jeszcze trwa! Patronem honorowym projektu jest Przedstawicielstwo Komisji Europejskiej w Polsce.
- przedstawicielstwo dyplomatyczne
- czwartek 23 sierpnia 2018 r., godz. 00:00 - wtorek 28 sierpnia 2018 r., godz. 00:00 (CEST)
Informacje praktyczne
- Kiedy
- czwartek 23 sierpnia 2018 r., godz. 00:00 - wtorek 28 sierpnia 2018 r., godz. 00:00 (CEST)
- Języki
- polski
Opis
To propozycja dla młodzieży i studentów zainteresowanych polityką i dziennikarstwem, Unią Europejską, procesami rządzenia w UE, nawiązywaniem kontaktów z przyszłymi europejskimi przywódcami!
Bringing Europeans Together Association (BETA) e.V zaprasza na tegoroczną edycję Model European Union Warsaw.
MEUW jest symulacją procesu legislacyjnego Unii Europejskiej. Młodzież oraz studenci z całej Europy, którzy wezmą udział w konferencji, będą mogli przyjąć role europosłów, ministrów krajowych w Radzie UE oraz dziennikarzy. W trakcie symulacji będzie też możliwość spotkania się z polskimi reprezentantami w Parlamencie Europejskim.
Kiedy i gdzie?
23-28 sierpnia, Warszaw
Nabór uczestników na stronach: www.meu-warsaw.pl oraz www.facebook.com/meuwarsaw
Uczestnicy będą debatować nad oryginalnymi propozycjami Komisji Europejskiej - w tym roku będą to dyrektywa NIS oraz rozporządzenie PEPP. To doskonała okazja, aby poznać strukturę i funkcjonowanie UE oraz zdobyć doświadczenie w negocjacjach, wystąpieniach publicznych oraz rozwinąć swoje umiejętności przywódcze.
Przed rzeczywistą stymulacją uczestnicy będą doskonalić swoje umiejętności podczas warsztatów poświęconych m.in. sposobom przemawiania, negocjacji, różnic międzykulturowych oraz spotkań z instytucjami UE. Uczestnicy zostaną również zapoznani z regulaminem obowiązującym podczas sesji plenarnych w PE i Radzie, co umożliwi płynne debaty podczas symulacji.