Przemysł motoryzacyjny przeżywa najbardziej burzliwy okres od momentu powstania ponad 100 lat temu. Jaka jest jego przyszłość? To temat Dialogu Obywatelskiego z udziałem komisarz Elżbiety Bieńkowskiej, której partnerować będą: prezydent miasta Sosnowca Arkadiusz Chęciński i prezes Fundacji Promocji Pojazdów Elektrycznych Marcin Korolec.
- przedstawicielstwo dyplomatyczne
- poniedziałek 26 listopada 2018 r., godz. 10:30 (CET)
Informacje praktyczne
- Kiedy
- poniedziałek 26 listopada 2018 r., godz. 10:30 (CET)
- Języki
- polski
Opis

Wśród firm, które przodują we wdrażaniu innowacji związanych z nowymi napędami np. elektrycznymi pojawiają się nowi gracze. Z kolei europejskie koncerny motoryzacyjne nie zawsze nadążają za trendami rozwojowymi oraz za światową konkurencją. Liderem, pod względem ilości produkowanych i poruszających się po drogach pojazdów elektrycznych są obecnie Chiny.
Jaka zatem jest przyszłość europejskiego przemysłu motoryzacyjnego? Jakie plany związane z polityką przemysłową w tym obszarze ma Komisja Europejska? Jaka może być odpowiedź władz lokalnych na rewolucję technologiczną w przemyśle motoryzacyjnym?
DIALOG OBYWATELSKI
„Przyszłość przemysłu motoryzacyjnego w Europie”
Data: poniedziałek 26 listopada 2018 r., godz. 10.30
Miejsce: Zagłębiowska Mediateka, ul. Kościelna 11, Sosnowiec
W Dialogu Obywatelskim udział wezmą:
• Elżbieta Bieńkowska – komisarz ds. rynku wewnętrznego, przemysłu, przedsiębiorczości oraz małych i średnich przedsiębiorstw
• Arkadiusz Chęciński – prezydent miasta Sosnowca
• Marcin Korolec – prezes Fundacji Promocji Pojazdów Elektrycznych
Moderator – Krzysztof Bolesta, Wiceprezes Fundacji Promocji Pojazdów Elektrycznych.
Wstęp na Dialog Obywatelski jest bezpłatny.
Aby wziąć udział należy potwierdzić przybycie do czwartku 22 listopada 2018 r. wysyłając zgłoszenie na adres mailowy: dialogobywatelski@instytutpublico.pl lub telefonicznie: +48 32 400 40 25.
Dialogi Obywatelskie to inicjatywa KE, której celem jest rozbudzenie debaty na tematy europejskie. Spotkania w tej formule odbywają się w krajach UE od 2012 r. Podczas debat komisarze oraz przedstawiciele instytucji UE omawiają zagadnienia związane z działaniem wspólnoty oraz słuchają opinii i propozycji na temat funkcjonowania UE. W 2018 roku Polska jest jednym z najbardziej aktywnych organizatorów dialogów obywatelskich.
Relacje z poprzednich dialogów znajdziesz TUTAJ.