Jaki jest obraz UE w polskich mediach? Czy w innych krajach wspólnoty jest podobny? Jakie informacje o Unii przebijają się poprzez media do społeczeństwa? Jak UE próbuje się komunikować z obywatelami? W środę 24 stycznia Polska Fundacja im. Roberta Schumana oraz Przedstawicielstwo Komisji Europejskiej w Polsce zapraszają na kolejne Seminarium europejskie.
- przedstawicielstwo dyplomatyczne
- środa 24 stycznia 2018 r., godz. 08:00 (CET)
Informacje praktyczne
- Kiedy
- środa 24 stycznia 2018 r., godz. 08:00 (CET)
- Języki
- polski
Opis

GOŚCIE:
- Dyrektor Biura Informacyjnego Parlamentu Europejskiego w Polsce Jacek Safuta
- Szef Wydziału Prasowego Przedstawicielstwa Komisji Piotr Świtalski
- Dr Renata Mieńkowska-Norkiene, Instytut Nauk Politycznych UW
- Dziennikarz Polsat News Wojciech Szeląg
Uwaga!Spotkaniewyjątkowo odbędzie się w siedzibie Przedstawicielstwa Komisji Europejskiej w Polsce (ul. Jasna 14/16a).
Studenci fakultetu nie muszą się rejestrować, ale wszystkie inne osoby zainteresowane udziałem prosimy o rejestrację do 23 stycznia (j.rozycka@schuman.pl).
Polska Fundacja im. Roberta Schumana zaprasza do udziału w kolejnym cyklu Seminariów europejskich. To cykl 15 spotkań – wykładów, dyskusji i zajęć prowadzonych metodą warsztatową. Seminaria mają charakter interdyscyplinarny (poruszane będą zagadnienia polityczne, społeczne, gospodarcze, kulturalne). Spotkania dotyczą bieżących kwestii związanych z Unią Europejską oraz europejskimi państwami. Gośćmi seminariów będą eksperci w poruszanych dziedzinach np. dziennikarze, urzędnicy, naukowcy, analitycy organizacji pozarządowych, dyplomaci.
Podczas pierwszego seminarium przeprowadzone zostaną warsztaty na temat genezy integracji europejskiej po II wojnie światowej. Dodatkowo podczas dwóch seminariów zorganizowane zostaną symulacje: symulacja obrad Komisji Wolności Obywatelskich Parlamentu Europejskiego poświęcona ochronie danych osobowych w UE (studenci wcielą się w rolę parlamentarzystów, lobbystów i dziennikarzy) oraz symulacja renegocjacji traktatu o dobrym sąsiedztwie i przyjaznej współpracy między Polską i Niemcami z 1991 roku (studenci wcielą się w role polskich i niemieckich dyplomatów oraz dziennikarzy).
Program seminariów w semestrze zimowym 2017/2018
Program seminariów na semestr letni zostanie podany w przerwie międzysemestralnej.
Seminaria europejskie organizujemy wraz z Fundacją Konrada Adenauera oraz pod patronatem Przedstawicielstwa Komisji Europejskiej w Polsce. Zajęcia obywają się w ramach przedmiotów ogólnodostępnych Uniwersytetu Warszawskiego. Warunki zaliczenia przedmiotu dla studentów UW:
- obecności (dozwolone są 2 nieobecności w roku akademickim),
- aktywność (co najmniej jedno pytanie do zaproszonego gościa, komentarz w dyskusji),
- udział w symulacjach,
- zaliczeniu testu, które odbędzie się pod koniec roku akademickiego.
Relacje wideo z poprzednich seminariów.