Procedury udzielania ochrony międzynarodowej, zobowiązania do powrotu, udzielanie zgody na pobyt ze względów humanitarnych – to niektóre zagadnienia, jakie będą poruszane podczas szkolenia „Prawo migracyjne i azylowe w perspektywie krajowej i unijnej”. Do udziału zapraszamy prawników. Szkolenie przygotowuje Helsińska Fundacja Praw Człowieka na zlecenie Przedstawicielstwa KE w Polsce.
- przedstawicielstwo dyplomatyczne
- środa 26 czerwca 2019 r., godz. 00:00 (CEST)
Informacje praktyczne
- Kiedy
- środa 26 czerwca 2019 r., godz. 00:00 (CEST)
- Języki
- polski
Opis
Szkolenie będzie dotyczyło przepisów prawa krajowego i prawa UE oraz zagadnień praktycznych w zakresie prawa migracyjnego i azylowego, ze szczególnym uwzględnieniem procedury udzielania cudzoziemcom ochrony międzynarodowej (statusu uchodźcy i ochrony uzupełniającej), zobowiązania do powrotu, udzielania zgody na pobyt ze względów humanitarnych i umieszczania cudzoziemców w ośrodkach strzeżonych.
Do wzięcia udziału w szkoleniu zapraszamy prawników: adwokatów, radców prawnych, aplikantów, prawników pracujących w instytucjach publicznych i organizacjach pozarządowych, zainteresowanych tą tematyką.
Szkolenie zostanie przeprowadzane z wykorzystaniem aktywnych metod, zakładających dyskusję z uczestnikami oraz dzielenie się praktycznymi doświadczeniami HFPC w zakresie udzielania cudzoziemcom pomocy prawnej.
Termin szkolenia: środa 26 czerwca 2019 r. godz. 9.00 - 17.00 (w trakcie szkolenia przewidziano przerwy kawowe oraz dłuższą przerwę lunchową).
Miejsce: Przedstawicielstwo KE w Polsce, Warszawa, ul. Jasna 14/16A.
Szkolenie przeprowadzą eksperci HFPC:
- radca prawny Jacek Białas
- Marta Górczyńska
- adwokat Daniel Witko.
Udział w szkoleniu jest bezpłatny. Liczba miejsc jest ograniczona, a decyduje kolejność zgłoszeń.
Prosimy o wcześniejszą REJESTRACJĘ .
Organizatorem szkolenia jest Przedstawicielstwo Komisji Europejskiej w Polsce.