„Gospodarka w obiegu zamkniętym – sposób na zapewnienie zrównoważonego rozwoju” – to temat Dialogu Obywatelskiego z udziałem Elżbiety Bieńkowskiej. Unijna komisarz ds. rynku wewnętrznego, przemysłu, przedsiębiorczości oraz MŚP tym razem spotka się z mieszkańcami Częstochowy. Dialog organizowany jest przez Przedstawicielstwo Regionalne KE i Urząd Miasta Częstochowy.
- przedstawicielstwo dyplomatyczne
- piątek 17 maja 2019 r., godz. 13:00 (CEST)
Informacje praktyczne
- Kiedy
- piątek 17 maja 2019 r., godz. 13:00 (CEST)
- Języki
- polski
Opis
Dialog Obywatelski w Częstochowie poświęcony będzie w szczególności tzw. Circular Economy, czyli gospodarce o zamkniętym obiegu oraz korzyściach, jakie płyną z jej stosowania. Wspólnie z komisarz Bieńkowską głos zabierze Prezydent Miasta Częstochowy, Krzysztof Matyjaszczyk, który opowie o działaniach w mieście i planach jego rozowju. Podczas dyskusji będzie można również porozmawiać o dotychczasowych osiągnięciach Komisji Europejskiej, które zostały opublikowane w raporcie z 2015 r. dotyczących wdrażania założeń gospodarki o zamkniętym obiegu.
Jak działania w tym obszarze mogą wpłynąć na naszą codzienność?
Jaka przyszłość czeka gospodarkę UE ukierunkowaną na zrównoważony rozwój?
Czy Strategia na rzecz wdrażania gospodarki o zamkniętym obiegu pomoże w rozwoju polskich miast?
To tylko niektóre z wielu pytań, na które znajdziemy odpowiedź w trakcie dialogu.
Początek: piątek 17 maja, godz. 13:00.
Miejsce: Aula Wydziału Zarządzania Politechniki Częstochowskiej, Aleja Armii Krajowej 19, Częstochowa.
Moderator: Paweł Klimek – długoletni pracownik samorządowy, pełniący m.in. funkcje naczelnika, sekretarza i dyrektora generalnego Urzędu Miasta Częstochowy, a w latach 2003 – 2006 dyrektora Biura Regionalnego Województwa Śląskiego w Brukseli; obecnie wiceprezes Spółdzielni Mieszkaniowej „Nasza Praca”.
Rejestracja: udział w spotkaniu jest bezpłatny. Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc organizatorzy proszą o potwierdzenie przybycia pod adresem mailowym mwagnerczestochowa [dot] um [dot] gov [dot] pl lub pod numerem telefonu +48 34 37 07 345. Zapisy przyjmowane będą do czwartku, 16 maja. W zgłoszeniu należy podać dane osobowe i nazwę firmy/instytucji.
Dialogi Obywatelskie to inicjatywa Komisji Europejskiej, która ma na celu przybliżenie obywatelom problematyki unijnej. Odbywają się w różnych miastach Europy od 2012 r. Zaproszeni goście odpowiadają na pytania publiczności, a także wsłuchują się w opinie i propozycje obywateli.