- cyberbezpieczeństwo
- -
Informacje praktyczne
- Kiedy
- -
- Języki
- polski
Opis

Wpływ technologii na nasze życie od dekad nabiera tempa, a wielu z nas aktualnie nie wyobraża sobie codziennego życia bez dostępu do skrzynki mailowej, mediów społecznościowych oraz dostępu do elektronicznych usług bankowych. W związku z codziennym korzystaniem z serwisów internetowych nieświadomie narażamy się również na ryzyko. Jakie zagrożenia czyhają na użytkowników Internetu? Jak się przed nimi chronić? Jakie regulacje dotyczące bezpieczeństwa w sieci posiada Unia Europejska? Tych zagednieniom będzie poświęcona debata oraz warsztaty zorganizowane 20 czerwca na Uniwersytecie Wrocławskim (Amfiteatr AC, budynek C Wydziału Prawa, Administracji i Ekonomii, pierwsze piętro, wejście od ul. Więziennej 8-12).
Harmonogram wydarzenia:
- godz. 15:00-16:30 – debata „Z Widokiem na Cyberbezpieczeństwo”,
- godz. 16:30-17:00 – przerwa kawowa,
- godz. 17:00-18:30 – warsztaty „Cyberhigiena, czyli jak być czujnym w sieci?”.
Debata „Z Widokiem na Cyberbezpieczeństwo”
Uczestnikami dyskusji będą:
- dr Jarosław Greser – członek sieci eksperckiej Team Europe, Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu,
- Julia Jancelewicz – analityczka bezpieczeństwa w Santander Bank Polska,
- dr inż. Wojciech Wodo – ekspert ds. cyberbezpieczeństwa, Politechnika Wrocławska.
Spotkanie poprowadzi Martyna Wilk – ekspertka ds. cyfryzacji odpowiedzialnej społecznie, twórczyni projektu Wrocławski Wolontariusz IT, mobilna doradczyni Sektora 3.0.
Debata będzie transmitowana na żywo na stronie Komisji Europejskiej w Polsce na Facebooku.
Warsztaty „Cyberhigiena, czyli jak być czujnym w sieci?”
Na zagadnienia cyberbezpieczeństwa składa się wiele elementów. Podczas warsztatów prowadzący skupią się na zapoznaniu uczestników z zasadami cyberhigieny — zalecanymi działaniami każdego użytkownika sieci zapewniającymi cyberbezpieczeństwo jego aktywności online. Szczególny nacisk zostanie połozony na problematykę tworzenia bezpiecznych haseł oraz na wyposażanie uczestników warsztatów w wiedzę, jak działają najpopularniejsze techniki phishingowe i jak się przed nimi chronić.
Zapisy na warsztaty na stronie internetowej Okręgowej Izby Radców Prawnych we Wrocławiu.
Organizatorem warsztatów jest Centrum Badań Problemów Prawnych i Ekonomicznych Komunikacji Elektronicznej przy Uniwersytecie Wrocławskim. Partnerem wydarzenia jest Okręgowa Izba Radców Prawnych we Wrocławiu.